Dobroczynne właściwości wody

Właściwości wodyNa temat dobroczynnych właściwości wody mówi się ostatnimi czasy bardzo wiele. I na całe szczęście, gdyż praktycznie każdy wie, iż woda jest przecież niezbędna człowiekowi do życia. Ma ona też niebagatelny wpływ na zdrowie i kondycję. Niestety nie każdy już zdaje sobie sprawę, co zrobić, aby zapewnić organizmowi dostateczną ilość wody i co tak naprawdę pić?

Na początek warto zacząć od przyjrzenia się, co tak naprawdę piją inni ludzie i co przede wszystkim pije się samemu. Co to najczęściej jest? Napoje gazowane, kawa, herbata, alkohol, soki itp. Wszystko to oczywiście sowicie okraszone cukrem - który swoją drogą jest dość szkodliwy. Czy jednak tak naprawdę można powiedzieć, iż pijąc takie napoje, człowiek odpowiednio nawadnia organizm i daje mu niezbędne ilości wody? No cóż, sprawa nie jest tutaj taka jasna. Co prawda wspomniane wyżej napoje zawierają wodę, lecz zawierają także… całą masę zbędnych składników, których organizm nie potrzebuje i które są tak naprawdę szkodliwe dla niego. Dodać również można, że bardziej przeszkadzają, niż pomagają w nawadnianiu organizmu.

Tak więc to, że człowiek coś pije, nie oznacza od razu, że dostarcza wystarczającej ilości wody własnemu ciału. I właśnie w tym momencie zostaną wyjaśnione różnice pomiędzy wodą a wszelkimi innymi napojami. Pierwsza ważna sprawa. Woda to roztwór nienasycony. Oznacza to, że nie zawiera żadnych "dodatków", które by ją wypełniały. Ma dzięki temu właśnie tę właściwość, iż przepływając przez ciało, zabiera ze sobą wszystkie toksyny i inne odpady wyprodukowane przez człowieka lub te, które wprowadził on w swój organizm - np. pochodzące z niezdrowej żywności bądź leków.

Czysta woda ma po prostu w sobie "miejsce", żeby to wszystko zabrać ze sobą. Tak to można najprościej opisać. Działa oczyszczająco i filtruje organizm, pomagając mu uporać się z tym, co dla niego jest zbędne. Tego właśnie nie robią inne napoje, a to z tego względu, że one są już nasycone. One wprowadzają to, co zbędne, zamiast to wyprowadzać. Oczywiście, jeśli mowa tutaj o wodzie, to należy wziąć pod uwagę, iż nie chodzi również o wodę źródlaną gazowaną czy lekko gazowaną. Mowa jest tylko i wyłącznie o czystej wodzie.

Ile tak naprawdę pić wody? Jako że wszyscy różnimy się od siebie, wszystko zależy od fizjonomii człowieka. Każdy musi wyliczyć sobie sam ilość wody, którą powinien dziennie spożyć. Oblicza się to w stosunku do wagi własnego ciała. Wygląda to następująco: 30ml/kg, czyli 30 mililitrów wypada na kilogram ciała. Dla przykładu. Osoba o wadze 60kg powinna wypijać dziennie 1,8l wody. I to samej wody. Nie należy do tego zaliczać wszelkiej ilości wypitych innych napojów albo kaw, herbat czy nawet zup - na które też oczywiście składa się woda. Poza tym dobrze byłoby być trochę elastycznym. Wiadomo, że latem, szczególnie przy występowaniu upałów, człowiek wypije więcej wody niż zimą. Także warto słuchać również własnego ciała i dostosowywać się do warunków, w jakich się obecnie przebywa. Główna zasada jest jedna. Pić wodę w należytych ilościach w pierwszej kolejności.

Warto wspomnieć o tym, iż nie jest wskazane picie podczas posiłków. Są różne powody i to poważne, żeby tego nie robić. Informacje na ten temat są z łatwością dostępne w internecie dla każdego. Bardziej wskazane jest np. napić się wody 30 min przed posiłkiem niż w trakcie. Po posiłku również warto odczekać pewien czas z napojeniem organizmu. Należy też pamiętać o tym, że jeśli już używa się wody z kranu, to warto ją najpierw przefiltrować. Dobrze jest też pić wodę zaraz po obudzeniu. Zamiast porannej kawy zafundować sobie szklankę wody. Woda spożyta rano w przeciągu godziny - przed posiłkiem - może dawać wspaniałe efekty. Oczyszcza organizm, wypłukuje nagromadzone toksyny.