Zdrowe serce a dieta - płatki owsiane

Płatki owsianeZdrowa dieta jest ważną kwestią dla każdego człowieka. To, co jemy, wpływa przecież w ogromnym stopniu na nasze zdrowie i samopoczucie.

Czy dieta może wspierać nasze serce?

Może, i to bardzo efektywnie. Kluczem do sukcesu jest wybór tych produktów, które na serce działają niezwykle korzystnie dzięki zawartych w nim składnikom i witaminom. Produktów, po które warto sięgać z myślą o swym sercu oraz układzie krwionośnym jest wiele. Jednym z tych ważniejszych są płatki owsiane.

Można je spożywać z mlekiem lub jogurtem, można po nie sięgać jako dodatek do deserów lub owocowych sałatek. Przepisów, dzięki którym każdy z nas będzie mógł wyczarować smaczną i zdrową przekąskę z płatkami owsianymi w roli głównej jest wiele. Dzięki nim nasza dieta będzie bardziej wartościowa, a my zaczniemy się cieszyć lepsza formą. A co zyska na ich obecności w diecie układ krążenia? W jaki sposób płatki owsiane mogą wspierać nasze serce?

Płatki owsiane to cenne źródło witamin z grupy B. To dzięki nim utrzymanie poziomu cukru we krwi na odpowiednim poziomie staje się zadaniem znacznie łatwiejszym. Dieta, w której pojawiają się płatki owsiane pozwala jednocześnie dostarczyć nam odpowiednich ilości błonnika. Ma to w pierwszej kolejności doskonały wpływ na układ pokarmowy, który dzięki błonnikowi szybciej zostaje oczyszczony ze szkodliwych toksyn. Warto jednak pamiętać, ze błonnik pozwala walczyć zarazem z nadmiarem cholesterolu.

Efekt? Utrzymanie jego stężenia na odpowiednim poziomie przestaje być aż tak problematycznym zadaniem, jak się wydaje niektórym pacjentom walczącym z tą przypadłością. Pożywne płatki mogą okazać się zatem nie tylko smacznym, ale i warto smacznym dodatkiem do naszego codziennego menu.