Sprzedaż auta po optymalnej cenie - jak to zrobić?

Sprzedaż samochodu używanego w skupie autSprzedaż auta szybko, sprawnie i po optymalnej cenie - jak to zrobić?

Sprzedajemy samochód z wielu, bardzo różnych powodów. Niektórzy sprzedają, bo potrzebują gotówki, inni natomiast pozbywają się auta, by kupić nowe, lepsze od poprzedniego. Każdy jednak ma identyczny dylemat, w jaki sposób dokonać sprzedaży.

Skup aut - cóż to takiego?

Mnóstwo w naszym kraju jest komisów samochodowych, o których istnieniu wie pewnie każdy. Jednakże, oprócz nich sprawnie funkcjonują również skupy samochodów, które już zdecydowanie nie są tak popularne, choć powinny. Generalnie, jeśli chodzi o skup samochodów używanych, to jest to firma, która chętnie kupi od nas każdego rodzaju samochód. Jest to ważne, aby podkreślić, że skupy praktycznie zawsze wyrażają zainteresowanie autem, nie ważne jak bardzo byłoby ono zniszczone, czy tez zużyte.

Po co jednak skup samochodów używanych kupuje auta? Otóż ich celem rzecz jasna jest zarobek. Za niewiele wyższą cenę, ale jednak, sprzedają oni swoim klientom samochody, które kupili i tym sposobem mają zarobek.

Czy komis samochodowy to dokładnie to samo?

Okazuje się, że nie tyle komis samochodowy, to nie dokładnie to samo co skup samochodów używanych, lecz w ogóle jest to w gruncie rzeczy coś całkowicie innego. Warto o tym wspomnieć, gdyż ludzie powszechnie uważają, iż pojęcia te są całkowicie tożsame. Komis samochodowy nie robi nic więcej oprócz pośrednictwa w kupnie i sprzedaży danego samochodu. Sam w sobie nie jest kupcem, dlatego nie płaci nam żadnych pieniędzy, w
przeciwieństwie do każdego skupu, który oferuje zakup samochodu za gotówkę.

Gdzie dostaniemy najwięcej?

Oczywiście, dla większości sprzedających najważniejsze jest to, ile pieniędzy dostaną za swój samochód. Dlatego też, szukają informacji odnośnie tego, czy skup aut używanych za gotówkę jest dla nich bardziej opłacalny, niż wycieczka do komisu. Trudno tak naprawdę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że skup samochodów używanych oferuje lepsze stawki za samochody niż komis. Wszystko bowiem tak naprawdę zależy od konkretnego skupu, jak i oczywiście od konkretnego komisu. Tym niemniej, istnieją pewne przesłanki ku temu by twierdzić, że jednak zwykle to w skupie więcej zarobimy na sprzedaży auta. Przede wszystkim, jest to kwestia prowizji, która w skupie samochodów osobowych nie musi być przez nikogo płacona. Inaczej jest natomiast, jeśli z naszym autem udajemy się do komisu. Tam albo my, albo ten, kto kupi nasze auto musi zapłacić komisowi za to, że ten zajął się pośrednictwem. Skup samochodów nie wymaga od nas, aby zapłaty prowizji, tak więc wydaje się, że cena samochodu powinna być o kwotę tej prowizji wyższa. Często tak właśnie jest.

Kto kupuje w skupie?

Zapewne interesującą dla wielu kwestią jest to, kto kupuje samochody w skupie. Okazuje się, że podobnie jak każdy może sprzedać auto do skupu, tak i dosłownie każdy może je tam kupić. Rzeczywiście, skup samochodów za gotówkę wielu ma indywidualnych klientów. Są to najczęściej ludzie, którym się spieszy. Potrzebują oni na przykład szybkiego zastrzyku gotówki, dlatego chcą jak najszybciej odsprzedać samochód. Nigdzie nie mają szansy zrobić tego szybciej, niż w skupie. Są to jednak również osoby, które nie znają się na samochodach. Mają problem z tym, aby wycenić swoje auto, więc wolą, aby skup samochodów zrobił to za nich.

Pomimo dużej ilości klientów indywidualnych, wydaje się, że jednak najważniejszymi klientami skupów samochodów są firmy. Różnego rodzaju firmy, które potrzebują samochodów kupują przeważnie w skupach od razu kilka, a czasami nawet więcej aut. Interesują ich auta dostawcze, ale nieraz również zwyczajne samochody osobowe. Z racji tego, że kupując wiele sztuk samochodów za jednym razem, zostawiają w skupie dużo pieniędzy, są najważniejszymi klientami.

Samodzielne podjęcie decyzji

Jeśli sprzedajemy auto, nikt nie podejmie za nas decyzji, jak chcemy to zrobić. Sami musimy zdecydować, czy jesteśmy w stanie sprzedać je po zadowalającej nas cenie na własną rękę. Jeśli tak, być może do niczego nie jest nam potrzebny skup aut za gotówkę. Jeśli nie, to skorzystajmy z jego usług.