Makijaż permanentny - skąd pochodzi, dla kogo, jak się wykonuje i pielęgnuje?

Makijaż permanentnyMakijaż permanentny ukrywa ubytki urody, akcentuje jej walory, a co najistotniejsze - nie niszczy się się w niespodziewanej chwili. Poza tym, makijaż permanentny wspaniale zakrywa defekty skóry, jak np. plamy pigmentacyjne, blizny bądź przebarwienia.

Skąd pochodzi makijaż permanentny?

Wymagana jest atrakcyjności która była z innymi ludźmi na zawsze. Tak kobiety jak i mężczyźni od wieków angażowali dużo wysiłku w przyozdabianie ciała w rozmaity sposoby. Gdy nakładana biżuteria to było za mało - zaczęli przekłuwać sobie uszy, nosy oraz policzki, by na stałe złączyć ją z ciałem. Poczęto też malować ciało farbami, by niedługo potem stworzyć tatuaż. Przeważali tu Chińczycy. Już przed dwoma tysiącami laty stosowano tu bambusowy pręcik zakończonych igłą do szycia jedwabiu. Zamocowana była do pręcika wełnianą nicią, będącą równocześnie zbiorniczkiem na barwnik z roślin. Krótkimi, mocnymi ruchami "wbijano" go pod skórę nie naruszając granicy naskórka. To były zaczątki makijażu permanentnego, utożsamianego bardziej z tatuażem niż z obecnym makijażem trwałym. Rozbieżność jest w tym iż w pierwszym przypadku makijaż robi się przez wprowadzenie barwnika dużą ilością nakłuć skóry a w drugim przez "wdrapanie" go szybko wirującą igłą.

Dla kogo makijaż permanentny?

Contour Make-up przeznaczony jest głównie do tuszowania ubytków twarzy. Nie maluje jej ale naturalnie akcentuje kontury. Można w ten sposób skorygować kształt ust - zwiększyć je, zrównać brak symetrii, podnieść czerwień warg kolorem podobnym do naturalnego czy bardziej ekstrawaganckim. Tak możemy zaakcentować kontur oczu. Kreseczki na powiekach u nasady rzęs są niemal niewidoczne, lecz powodują, że oczy zyskają wyrazistości. Korekty potrzebują też nierzadko brwi - niesymetryczne, opadające, za cienkie, przerzedzone. Taki makijaż jest doskonałym pomysłem w ukrywaniu niedoskonałości skóry - plam pigmentacyjnych, blizn, przebarwień.

To wspaniała alternatywa dla kobiet, które rano nie mają za dużo czasu. Wspaniała opcja dla trenujących sporty wodne (tusz fatalnie się rozmazuje), udających się na długi pobyt w szpitalu. Ratunek dla osób bez brwi czy rzęs po chemioterapii, czy też dla każdego kto nie lubią lub nie może się malować gdyż ma uczulenie.

Jak się wykonuje makijaż permanentny?

Makijaż Contour Make-up robi się etapami, używając aparatu igłowego oraz pigmentu pochodzenia naturalnego tak dopasowanego, by był inny od naturalnego kolorytu skóry. Igły są jednorazowe, farby nie są toksyczne i nie powodują uczulenia. Zabieg poprawiania urody brwi jest bezbolesny, dla ust i powiek aplikuje się specjalny krem znieczulający. Po zabiegu kosmetyczka linergistka (osoba trudniący się tym) aplikuje uspokajające oraz odprężające kompresy. W celu utrwalenia efektu, po dwóch tygodniach od zabiegu należy zrobić korektę, uzupełnienie niedoskonałości. Następnie, by utrwalić konkretną intensywność koloru (naskórek stale się złuszcza) trzeba uzupełniać barwnik średnio raz do roku. Wówczas efekt będzie widoczny przez 3-5 lat.

Makijaż permanentny - jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Mimo, że podczas zabiegu może wystąpić podrażnienie, zaczerwienienie, czy obrzęk skóry, takowe objawy zanikają szybko i następnego dnia możemy wrócić do pracy. Dwa dni po wizycie u linergistki skóra się łuszczy i należy pielęgnować ją preparatami nawilżającymi. Twarz trzeba myć jedynie wodą czy mleczkiem oraz tonikiem. Przez pierwszy tydzień lepiej wystrzegać się sauny oraz basenu, a przez 6 tygodni styczności ze słońcem.
Gdzie najlepiej wykonać makijaż permanentny?

Makijaż permanentny warto wykonać w renomowanym gabinetu kosmetycznego, gdzie zabiegi makijażu trwałego przeprowadza dyplomowana kosmetyczka z tytułem linergistki. Profesjonalista cechuje się tym, że nie tylko zaznajomi nas z jego przebiegu, objaśni wszelkie wątpliwości, oraz zapyta o nasz stan zdrowia. Makijażu nie możemy wykonać w przypadku: infekcja, cukrzyca, łuszczyca, ciąża i przyjmowanie sterydów.