Czym jest Endomondo?

EndomondoCzym jest Endomondo?

Zacznę biegać po parku, będę chodzić na basen, chcę regularnie korzystać z siłowni, będę trzy razy w tygodniu jeździć na rowerze: też to znasz? Obiecujesz sobie regularną aktywność fizyczną, a później natłok obowiązków sprawia, że zapominasz o swoich przyrzeczeniach i wieczory nadal spędzasz na kanapie przed telewizorem, podobnie zresztą, jak wszystkie weekendy? Jak temu zaradzić?

Grunt to dobra motywacja, a w przypadku sportu, często takim czynnikiem są widoczne efekty naszych działań, coraz ciekawsze wyzwania oraz nutka rywalizacji. Wszystkie te cechy łączy nowoczesna aplikacja Endomondo, pozwalająca nam na organizowanie oraz rejestrowanie swojej aktywności fizycznej oraz dzielenia się tym ze znajomymi.

Aplikacja Endomondo

Aplikacja Endomondo z założenia ma pomóc w rejestrowaniu naszych postępów sportowych. Po wybraniu treningu z dostępnych w aplikacji, możemy śmiało cieszyć się uprawianiem sportu, a nasze postępy będą zapisywane w pamięci Endomondo.

Bez względu na to, czy preferujmy jogging, pływanie, jazdę na rolkach czy rowerze, możemy zapisywać nasze treningi dzięki innowacyjnej aplikacji Endomondo Sport Tracker. Poza monitorowaniem postępów, możliwe jest także przestawianie pokonanego dystansu w formie graficznej oraz wskazywanie, jak wiele kalorii straciliśmy w trakcie treningu. To jednak nie wszystkie możliwości tej aplikacji.

Dzięki Endomondo możliwe jest również wymienianie się doświadczeniami ze znajomymi, na przykład poprzez publikowanie swoich postępów na portalach społecznościowych, w tym Facebooku. W ten sposób znajomi wiedzą o naszych postępach, a my o ich dokonaniach. W wielu wypadkach jest to początkiem popularnych wyzwań przyjaciół, co zwiększa zainteresowanie aplikacją. Poza tym, coraz więcej osób chętnie bierze udział w konkursach, organizowanych przez firmy oraz instytucje. Są to również akcje charytatywne, polegające na przykład na pokonaniu odpowiedniego dystansu.

Kto może używać aplikacji Endomondo?

Praktycznie każdy, kto lubi sport i chce go uprawiać regularnie oraz czerpać z niego przyjemność. Jest to o tyle łatwiejsze, że aplikacja Endomondo motywuje nas do coraz to większych postępów oraz mierzenia się z samym sobą. Jeśli jednak po pewnym czasie okaże się to niewystarczające, możemy rozpoczynać pojedynki z przyjaciółmi. Kto przebiegnie większy dystans? Kto osiągnie lepszy wynik na siłowni? Takie i inne wyzwania są doskonałą formą spędzania wolnego czasu oraz sposobem na zwiększenie grona swoich znajomych. Dzięki Endomondo można bowiem poznać ludzi, zainteresowanych poszczególnymi dziedzinami sportu.

Dlaczego sport z Endomondo jest przyjemniejszy?

Podsumujmy, po pierwsze: aplikacja pozwala na rejestrowanie postępów z aktywności fizycznej. Dzięki temu możemy monitorować swoje osiągnięcia. Po drugie, Endomondo zmusza nas do regularnej aktywności, dzięki możliwości publikowania wyników w portalach społecznościowych, w tym na Facebooku. Zwykła chęć zaimponowania znajomym może po czasie przerodzić się w prawdziwą pasję. kto wie, może korzystanie z aplikacji pokaże nam, że mamy talent i na przykład szybko biegamy lub doskonale jeździmy na deskorolce? Po trzecie, aplikacja sprzyja akcjom charytatywnym, poprzez organizowanie wszelkiego rodzaju konkursów na szczytne cele. Te i wiele innych zalet Endomondo sprawia, że coraz więcej osób instaluje tą aplikację na swoich telefonach komórkowych i korzysta z niej regularnie podczas uprawiania sportu, czerpiąc z niego jeszcze więcej radości.